Přihlášení do systému.

Přihlášení
Úvodní stránka | Katedra | Aktuality z katedry | Zvítězili jsme v mezinárodní studentské konferenci

Zvítězili jsme v mezinárodní studentské konferenci

Studentka KCL Bc. Kateřina Kozáková a student KGE Bc. Jakub Husák zvítězili v kategorii "Studenti" se svým příspěvkem na téma Toponyms as a Mirror of Landscape History na mezinárodní konferenci studentů a doktorandů Mladí vědci 2017, která se konala 11. května v Jelení Hoře v Polsku. Informace o této tradiční mezinárodní studentské konferenci jsou zde.

Studenti svůj příspěvek zpracovali v rámci projektu Studentské grantové soutěže (SGS) Toponyma v krajině: jejich struktura a proměny (2016-2018). V Jelení Hoře příspěvek prezentoval Bc. Jakub Husák - podle jeho slov přesvědčil porotu především fakt, že představený projekt má výrazně aplikační charakter.

Zpráva o úspěchů studentů TUL na konferenci je k dispozici na webu T-Uni.

Veřejně přístupná mapová aplikace Toponyma v krajině, o níž studenti ve svém příspěveku referovali, je zde.

Projekt SGS Toponyma v krajině: jejich struktura a proměny si klade za cíl sebrat, zpracovat a zpřístupnit toponymii vybraných území Libereckého kraje, a tím přispět k zachování kulturně-historického dědictví, jímž zeměpisná jména jako svědkové vztahu člověka ke krajině bezesporu jsou.