Přihlášení do systému.

Přihlášení
Úvodní stránka | Katedra | Aktuality z katedry | Katedru navštívila prof. Waszakowa

Katedru navštívila prof. Waszakowa

Dne 4. května 2017 hostila naše katedra vzácnou návštěvu - významnou zástupkyni polské kognitivní lingvistiky prof. Krystynu Waszakowou z Ústavu polského jazyka Varšavské univerzity. Prof. Waszakowa přijela na pozvání dr. Jasni Pacovské a proslovila zde přednášku na téma Metafora – významný nástroj poznávání, základní a kreativní součást jazyka. Celá přednáška byla tlumočena do češtiny zásluhou tajemnice FP TUL Mgr. Ilony Sovové. Přednáška se těšila velkému zájmu nejen ze strany studentů naší katedry. Prof. Waszakowa byla podle svých slov přijetím i pobytem v Liberci nadšená.

Prezentace k přednášce je pro zájemce k dispozici zde.

IMG 8198r

Prof. Krystyna Waszakowa (vlevo) a Mgr. Ilona Sovová.

IMG 8183r

Prof. Waszakowou uvedla dr. Jasňa Pacovská (vpravo).

IMG 8184r

Přednášky se zúčastnili i zástupci vedení katedry Mgr. Kateřina Váňová a prof. Oldřich Uličný.

IMG 8192r

Přednáška se těšila velkému zájmu.