Mgr. J. Sulovská - Materiál k praxi

1. OBOROVĚ DIDAKTICKÁ KOMPETENCE PRO VÝUKU ČESKÉHO JAZYKA A LITERATURY

Dílčí profesní kompetence:

1. Vyjadřuji se spisovně, srozumitelně, jednoznačně a přesně. Používám správnou terminologii.
  2. Pracuji s učebnicemi, Metodickým portálem RVP a s dalšími zdroji.
  3. Vybírám zajímavé texty a snažím se k nim připravit dostatek otázek, úkolů a tvořivých aktivit s odstupňovanou náročností. Rozvíjím u žáků čtenářskou gramotnost. Vycházím z Bloomovy taxonomie. Přihlížím ke schopnostem žáků v dané třídě.
  4. Vyvaruji se odborných, věcných i metodologických chyb.
  5. Vedu žáky k samostatnosti a zodpovědnosti za individuální, tandemovou i skupinovou práci.
  6. Dokážu objektivně zhodnotit a klasifikovat práci žáků. Zamýšlím se nad příčinou jejich chyb a hledám způsoby, jak chyby odstranit.
  7. Seznamuji se s testy a s projekty. Na jejich přípravě a realizaci v rámci možností participuji.
  8. Seznamuji se s formami inkluze a s materiály pro žáky vyžadujícími IVP.
  9. Při přípravě na hodinu i ve vyučování používám moderní technologie.
  10. Po hodině si zaznamenám reflexe, které využívám ke zlepšení následné práce.

Adresa sídla

KCL FP TUL