Studium a závěrečná zkouška

Kurzy Rozšiřující studium ČJL pro SŠ a Rozšiřující studium ČJL pro 2. stupeň ZŠ mají platnou akreditaci do 4. září 2022. Nové kurzy již katedra otevírat nebude.

Absolventi již proběhlých kurzů, kteří mají zájem své studium dokončit, musí do výše uvedeného data složit závěrečnou zkoušku. Předběžné termíny závěrečných zkoušek: únor 2021, říjen 2021, únor 2022 (přesné termíny budou včas zveřejněny).

Informace k závěrečné práci

Zadání je třeba vyplnit se svým vedoucím, poté vytisknout a předat na katedru (pokud možno rok před plánovaným odevzdáním ZP). Téma práce může být libovolné literárněvědné/jazykovědné s povinným didaktickým přesahem, není třeba, aby odpovídalo náplni okruhů závěrečné zkoušky. Rozsah práce je minimálně 30 stran.

ZP je třeba odevzdat nejdéle 10 kalendářních dnů před konáním závěrečné zkoušky (po dohodě s vedoucím). Práce se odevzdává ve dvou exemplářích v pevné vazbě (v každé z nich vloženo CD s plným textem ZP). Formální náležitosti viz výše. Vedoucí vypracuje posudek ZP (viz výše), který bude studentovi/studentce zaslán nejpozději 3 dny před konáním závěrečné zkoušky s obhajobou závěrečné práce. Práce se odevzdává na studijním oddělení FP TUL (budova "G", 4. p, Univerzitní náměstí 1410/1). Informace k odevzdávání ZP podá studijní referentka Dana Andrejsová (dana.andrejsTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

Přihláška k závěrečné zkoušce

Závěrečná zkouška pro kurz Rozšiřující studium ČJL pro SŠ

Okruhy:

  • Didaktika jazykové a komunikační výchovy a didaktika literatury
  • Jazykovědná bohemistika: dynamika současné češtiny a jazyková kultura
  • Literárněvědná bohemistika: vývoj české literatury II. poloviny 20. století a její souvislosti s vývojem světové literatury
  • Obhajoba závěrečné práce

Závěrečná zkouška pro kurz Rozšiřující studium ČJL pro 2. stupeň ZŠ

Okruhy:

  • Gramatika současné češtiny
  • Lexikologie a stylistika současné češtiny
  • Vývoj české literatury
  • Teorie literatury
  • Didaktika jazykové a komunikační výchovy a didaktika literatury

Odhlášení od závěrečné zkoušky

Odhlásit se od závěrečné zkoušky je možné nejdéle tři pracovní dny před jejím konáním, a to telefonicky (485354243, 485354291) nebo mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Aktuální termín závěrečné zkoušky (RČJL3/RČJL2): říjen 2020 (bude upřesněno)

Kontakt

Adresa sídla

KCL FP TUL
Komenského 314/2
460 01 Liberec V-Kristiánov
Budova P, 4.patro

Korespondence

KCL FP TUL
Studentská 2
461 17 Liberec

Sekretariát

Daniela Hasíková
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel: 485 354 243 

© Fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická - Katedra českého jazyka a literatury